Tvořící návštěvy

Dost často se mi stává, že na návštěvu jezdím vybavená šňůrami na drhání, nebo třeba pletacími kruhy. Kamarádky rády využívají náš společný čas k tvoření. Kdy jindy si najít čas, než když máte všechno pěkně naservírované u vás doma a stejně byste večer proklábosily… 🙂

Vždycky jsou to takové malé příjemné dýchánky u sklenky vína a na konci máte jako bonus hotovou čepici, nebo závěs na květináč.

Občas se mi ale stává, že se taková návštěva s naplánovaným drobným tvořením postupně zvrhne v bláznivou jízdu plnou nefalšovaného nadšení. 

Jako skvělá případová studie mi poslouží kamarádka s krycím jménem N, která má 4 děti a ty se často do tvoření, nebo něčeho tomu podobného s chutí zapojují 🙂

Návštěva č.1

Návštěva u N měla jasný plán. N sezve své kamarádky z dědiny a budeme plést na kruzích čepice. Malé děti hlídají tatínci, ženské a větší děti „derou peří“. Večer se vydařil skvěle, 10 účastnic zaplnilo jeden obývací pokoj do posledního místečka a pro veškeré soustředění skoro nebyl čas probrat všechna důležitá témata 🙂 Za 3 hodinky se už dokončovala jedna luxusnější čepice než druhá.

Druhý den ráno jsem vytáhla po snídani kruh s tím, že něco při povídání upletu. Dva nejmladší členy týmu ale moje kruhy a klubíčka zaujaly natolik, že jsem za chvíli byla jako Šípková Růženka „zarostlá“ houštím šňůr. Neměla jsem to srdce přerušit takovou skvělou zábavu.

Rozmotávání pak trvalo jen asi hodinu 🙂

Návštěva č.2

Přibližně o rok později jsem přivezla ovčí rouno. Budeme s nejstaršíma holkama plstit. Venku bylo krásně a tak jsme všechno vytahaly ven na deku a pustily se do práce. Holky byly moc šikovné a mladší brácha se nenechal zahambit. Za chvíli byli na světě dva úžasní papoušci a letadlo 🙂 Ta nejmladší mezitím soustředěně přesunovala barevné chomáčky rouna z místa na místo.

No a pak se to zase tak nějak zvrhlo… 🙂

Tvoření má být prostě o RADOSTI 🙂

Děti se umí nadchnout tak krásně rychle a přirozeně.

Dospělí si jen potřebují vzpomenout jaké to je a dovolit si to 🙂

Textil je moje velká vášeň. Ráda pronikám do tajů textilních technik a pomáhám ostatním se ve změti uzlíků a smyček neztratit. Nechte se nakazit radostí z tvoření :)
Komentáře
  1. Jana napsal:

    Krásné! My s holkama jednak jezdíme na takovou dovolenou i s detmi-oni maji svůj program v lese a na louce a my mamky svůj tvořivý. V zime se potkáváme na „tzv. Přástkách“ což je přesně to, co popisuješ v článku.

    Přeji hodně tvůrčího potenciálu.
    Jana Hájková

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.